logo

Tatrzańskie miasta turystyczne


Bez względu na porę roku tatrzańskie miasta oblężone są przez tłumy turystów. Południe Polski przyciąga niezwykłym klimatem, któremu poddaje się wielu z nas. Jednak wśród rzeszy ludzi ciężko jest doświadczyć prawdziwej radości z wypoczynku. Do najbardziej popularnych miast tatrzańskich zaliczamy przede wszystkim Zakopane. Miejsce to ma swój urok, zwłaszcza w momentach, kiedy zjeżdża do niego niewielka liczba wycieczkowiczów, lecz w czasie wakacji letnich i zimowych może odstraszać. Liczne stragany, korki i kolejki odbierają ochoty na dalsze poznawanie polskich gór. Warto, więc przy kolejnej rezerwacji noclegu postawić na mniejsze miasteczka, w których gości spokój, a my możemy się zrelaksować.

Jednym z takich miejsc jest z pewnością Poronin, niewielka podhalańska wieś, znajdująca się kilka kilometrów od Zakopanego. Zachęca wspaniałym krajobrazem, serdecznością mieszkańców i domową atmosferą. Mimo że niedaleko jest największe górskie centrum turystyczne, to w Poroninie panuje beztroska cisza. Można to szczególnie odczuć, wybierając nocleg w hotelach lub pensjonatach oddalonych od głównej drogi. Wieczorem czasami usłyszeć można góralską muzykę i przyśpiewki płynące z miejscowych karczm. Znajdują się tu także wyciągi narciarskie, urozmaicające spędzany czas wycieczkowiczom.

Uwagę przyciąga również wioska Chochołów, słynąca z największego kompleksu basenów termalnych w kraju. Podczas relaksujących kąpieli można się zachwycać przepięknym widokiem Tatr Zachodnich i górskiej przyrody. Jest to świetna forma wypoczynku zarówno dla rodzin z dziećmi, zakochanych par i samotnych wędrowników.

Wieś Małe Ciche, jak sama nazwa mówi, jest kolejnym azylem spokoju, odciętym od zakopiańskiego szumu turystów. Spacerując niebieskimi szlakami, trafić można m.in. na Polanę Rusinowską i Gęsią Szyję, ze szczytu, której możliwe jest podziwianie Tatr Wysokich ze strony polskiej, jak i słowackiej. Trasa jest na tyle przyjemna, że nawet dla największego leniucha nie powinna sprawić problemu. Idąc szlakiem dalej, trafić można do Doliny Pięciu Stawów, będąca z pewnością jedną z najpiękniejszych tatrzańskich dolin.

W niewielkich miejscowościach leżących u podnóża Tatr pozostał jeszcze spory skrawek natury, w której to nie człowiek, a przyroda rządzi się swoimi prawami. Wszystko to, co najpiękniejsze otula nasze ciało i dusze wprowadzając w błogi stan, w którym przestajemy pędzić codziennym rytmem, wciskamy hamulce, pozbywamy się dręczących problemów z naszej głowy i rozkoszujemy się chwilą. To były i są główne powody, dlaczego człowiek pokochał górzyste tereny, miejmy nadzieję, że tak pozostanie, a technologia całkowicie nie opanuje naszej dotychczasowej oazy spokoju.logo
Tatra Residence
ul.Podhalańska 1b
biuro@tatraresidence.pl
Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 8:00 - 16:00
Sobota: 8:00 - 14:00
2022 - www.tatraresidence.pl