logo

Fauna i flora


Tatry są z pewnością jednym z najpiękniejszych miejsc w naszym kraju. Piękny górski krajobraz przyciąga co roku wielu turystów. Uciekamy z zatłoczonych miast, szarych i burych w miejsca, gdzie przyroda tworzy prawdziwe dzieła sztuki.

W Tatrach świat flory i fauny jest bardzo zróżnicowany. Liczne rośliny i zwierzęta można zobaczyć tylko i wyłącznie w naszych polskich górach. Bardzo rzadko spotykaną roślinką jest na przykład szarotka, która ma niewielkie kwiatki o białym zabarwieniu.

Kiedy nadchodzi wiosna, w Tatrach zwierzęta i rośliny budzą się do życia. Pierwszą oznaką zmiany pory roku są kwitnące krokusy, występujące w szczególnie dużej ilości w Dolinie Chochołowskiej, która w największym rozkwicie tych filetowych kwiatów jest niemałą atrakcją dla podróżnych.

Najczęstszym widokiem w górach jest baca wyprowadzający stado owiec lub kóz na wypas. Jest to bardzo opłacalny, na tamtych terenach interes. Z uzyskanego mleka wyrabia się, tak popularne na południu Polski, sery, a z wełny owiec produkowane są ciepłe ubrania.

W Tatrach możemy także zobaczyć zwierzęta, takie jak: niedźwiedzie, kozice, świstaki, wilki, jelenie, wiewiórki i orły. Podczas każdego spotkania z dzikim zwierzęciem należy zachować ostrożność i nie wykonywać gwałtownych ruchów. Zwierzynę wymienioną wyżej raczej nie spotkamy w miejscach oblężonych przez turystów, dlatego warto nie oddalać się od wyznaczonych szlaków, zwłaszcza jeśli okolica jest nam nieznana.logo
Tatra Residence
ul.Podhalańska 1b
biuro@tatraresidence.pl
Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 8:00 - 16:00
Sobota: 8:00 - 14:00
2021 - www.tatraresidence.pl